Sport

Regaty, rekordy, puchary - wszystko o sporcie.

 • Sztormowy finisz Bitwy o Gotland

  Czwarta doba regat Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland obfitowała w emocjonujące wydarzenia. Dziewięć jachtów przecięło już linię mety, dwóch żeglarzy wycofało się z regat na zaledwie 10 mil przed finiszem, a dwie najwolniejsze jednostki zmagają się wciąż ze sztormowym Bałtykiem. Wiadomo już, że w klasie OPEN zwyciężył Paweł Biały na Delphii III. Rywalizacja w ORC trwa!
 • Niespełna tydzień do startu Bitwy o Gotland

  Już w najbliższą niedzielę, 13 września rozpoczną się dziewiąte regaty Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland. Równo dwudziestu zawodników stanie na starcie najtrudniejszego z morskich wyścigów żeglarskich w Polsce. To wyjątkowa impreza, która z roku na rok przyciąga co raz większe grono fanów i liczną grupę uczestników. Trasa pozostaje bez zmian – z Gdańska dookoła Gotlandii, non-stop, 500 mil przez jesienny Bałtyk, a żeglarze płyną solo.
 • Przemysław Miarczyński i Maja Dziarnowska wicemistrzami świata!

  Przemysław Miarczyński i Maja Dziarnowska (oboje Sopocki Klub Żeglarski) wicemistrzami świata w windsurfingowej klasie Open Foil. Regaty rozegrano w szwajcarskiej Silvaplanie i wzięli w nich udział najlepsi zawodnicy na świecie z różnych klas windsurfingowych, w tym gwiazdy olimpijskiej klasy RS:X i zawodowej klasy PWA.
 • Nadchodzą regaty Volvo Gdynia Sailing Days!

  Volvo Gdynia Sailing Days, największa impreza żeglarska w Polsce odbędzie się w Gdyni w dniach 17 sierpnia – 6 września. Mają się odbyć m.in. MŚ klasy Micro, Młodzieżowe MŚ klasy 470, ME klasy Finn.
 • Piotr Myszka mistrzem Polski w klasie RS:X

  Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) wygrał cztery z sześciu wyścigów i wyprzedził w klasyfikacji generalnej Radosława Furmańskiego (Dobrzyński Klub Żeglarski), który po pierwszym dniu był liderem. Trzecie miejsce zajął Przemysław Miarczyński (SKŻ Sopot), brązowy medalista olimpijski z Londynu, aktualny trener polskiej kadry RS:X.
 • Maciej Rutkowski wygrywa regaty PWA World Tour

  Maciej Rutkowski (MKS Dwójka Warszawa) wygrał zawody cyklu PWA World Tour w windsurfingowym slalomie. Regaty odbyły się na chorwackiej wyspie Brac. Slalom to najszybsza i jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji w windsurfingu.
 • Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X

  Zofia Klepacka (Legia Warszawa) mistrzynią Polski w klasie RS:X. Mistrzowskie regaty odbyły się w ramach Pucharu Prezydenta Sopotu. Z powodu słabych warunków wiatrowych udało się rozegrać tyko trzy wyścigi. Jutro rywalizację zaczynają mężczyźni.
 • Gdynia Sailing Days przeniesione

  Już za miesiąc miały się rozpocząć wielkie regaty Gdynia Sailing Days. Z powodu sytuacji epidemicznej organizatorzy musieli odwołać imprezę - odbędzie się może pod koniec sierpnia?
 • Sukcesy Polaków na MŚ klasy RS:X

  Paweł Tarnowski piąty, Zofia Klepacka siódma - to najlepsze wyniki polskich windsurferów na zakończonych dzisiaj mistrzostwach świata klasy RS:X. Złote medale trafiły do reprezentantów Niderlandów. Wśród mężczyzn triumfował Kiran Badloe, wśród kobiet Lilian de Geus.