Nowości

  • Sztormowy finisz Bitwy o Gotland

    Czwarta doba regat Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland obfitowała w emocjonujące wydarzenia. Dziewięć jachtów przecięło już linię mety, dwóch żeglarzy wycofało się z regat na zaledwie 10 mil przed finiszem, a dwie najwolniejsze jednostki zmagają się wciąż ze sztormowym Bałtykiem. Wiadomo już, że w klasie OPEN zwyciężył Paweł Biały na Delphii III. Rywalizacja w ORC trwa!

Gdańsk z żabiej perspektywy

Gdy już się nasiedziałeś na pokładzie i w końcu upragniony port - są w nim też rozrywki inne, niż typowo marynarskie. Można np. wynająć kajak i zwiedzić przeróżne zakamarki. Na wycieczkę po Gdańsku - najwyższa pora. Wiosła w garść!

Książki i historia

  • Elemka - żaglowiec do szalonych projektów

    Jeszcze zanim kupowano jachty I Love Poland, władza na sprawach morskich potykała sie nie raz. Elemka jest jednym z mało znanych żaglowców w polskiej historii - a szkoda, bo historia magistra vitae.
  • Zmarł Jerzy Janczukowicz

    Jerzy Janczukowicz - założyciel klubu nurkowego Rekin, poszukiwacz wraków, nurek i inżynier, Znany też jako posiadacz "żelaznego ogródka" w Oliwie, wypełnionego wydobytymi z wody znaleziskami i militariami, a także kolekcji zabytkowych samochodów.