SUPem każdy może

Każda umiejętność jest łatwa, gdy się jej nauczymy - z SUPa po pierwszym wejściu zapewne będziemy spadać, zwłaszcza przy odrobinie fali. Naukę przyspieszy poradnik wydany przez Almapress. Temat niekoniecznie wielki, więc i książeczka nie za gruba, niemniej jednak zawiera to, co potrzebne.

Jak zwykle w takich poradnikach mamy opis sprzętu i jego elementów, rodzaje desek, pianek, wybór właściwego kompletu, przygotowanie do pływania i konserwacja. Mamy oczywiście krok po kroku wodowanie, proste ruchy wiosłem, skręcanie, zaawansowane techniki - aż do surfingu na większych falach. Wykonując po kolei te ćwiczenia z pewnością opanujemy supowanie szybko i bezboleśnie - tak, by resztę urlopu cieszyć się z zabawy na wodzie.

Jak zwykle jakość Almapressu - czytelne fotografie, dobry papier, starannie przygotowane grafiki. Autor, Simon Basset, jest jednym z pionierów tego sportu, o dużym doświadczeniu i praktycznym, i dydaktycznym.

O SUPie warto pomyśleć ciut wcześniej - do czarterowego jachtu możemy wynająć taką deskę za kilkadziesiąt euro tygodniowo, a zabawy masa. Warto mieć pod ręką tą właśnie publikację - a może i poćwiczyć w jednej z licznych ostatnio szkółek?

  • SUP Poradnik dla początkujących - Simon Bassett
  • 45 stron 235x165 mm
  • Oprawa miękka
  • liczne zdjęcia
  • Wydawnictwo Almapress

SUP Poradnik dla początkujących.

Zdjęcie: Tammy Cuff

SUP - poradnik dla początkujących
SUP - poradnik dla początkujących. Wydawnictwo Almapress