WB40 - nowoczesny klasyk

Wooden Boats to projekt Marco Arnaboldiego - konstruktor, wcześniej założyciel i dyrektor w AB Boats, zaczął budować luksusowe tendry - jednostki pomocnicze dla superjachtów. Współpracował z takimi markami, jak Sanlorenzo, Persching, Benetti i inni. Pasją Marco było i jest łączenie różnych materiałów oraz napędy strugowodne.

Wooden Boats 40 to efekt tych właśnie pasji. Jacht zbudowany jest z obłogów mahoniowych połączonych z węglowymi prepregami (tkanina wstępnie nasycona żywicą, jedna z najnowocześniejszych metod układania laminatów). Do uformowania kadłuba użyte metody próżniowej. 

Jacht ma zabierać na pokład do 14 gości i oferować im powierzchnie do opalania, możliwość łatwego zejścia do wody i kąpieli i ogólnie imprezowania na łodzi. Również na pokładzie zainstalowano kuchenkę, lodówkę i to, co potrzeba, by przyrządzić posiłek. Nad pokładem można rozłożyć bimini chroniące od nadmiernego słońca.

Pod pokładem znajduje się dwuosobowa kabina z łazienką. 

Jacht napędzany jest dwoma silnikami Yanmar 420, sprzęgniętymi z pędnikami strugowodnymi MJP Waterjet, co pozwala rozwijać prędkość do 40 węzłów.

  • długość: 12,95 m
  • szerokość: 4 m
  • zanurzenie: 0,55 m

Zdjęcia: Wooden Boats