Premiera Fjord 41 XL

Hanse Yachts przedstawiło nową łódź - Fjord 41 XL. Sam producent zalicza jacht do kategorii T-Top, co oznacza sztywny dach podparty na wzmocnieniach. Jakkolwiek przemysł jachtowy raczej nie posługuje się taką kategorią, rzadko zdarzają się równie duże łodzie nie wyposażone już w "pełną" nadbudówkę. T-Top pozwala stworzyć łódź, w której spędza się czas na świeżym powietrzu, a równocześnie unika się problemów z tekstylnymi bimini czy innymi osłonami od słońca i deszczu.

W modelu 41 XL klient będzie mógł wybrać spośród 90 wariantów organizacji pokładu, oraz 4 styli wykończenia wnętrza.

"Stałym" elementem pokładu jest bryła nadbudówki na dziobie i duża platforma kąpielowa na rufie. Poza tym, czy jacht będzie wyposażony w leżanki, kanapy, stoliki - a także ich rozłożenie - klient wybiera na stronie producenta za pomocą odpowiedniego konfiguratora. Można nawet zamówić "gładki" pokład, co może być przydatne np. dla wypraw nurkowych.

Na pokładzie "w standardzie" instalowana jest również kuchnia.

Wnętrze może być wykonane w wersji 1- lub 2- kabinowej, w czterech stylach o różnych kolorach i kontrastach. Niezależnie od wybranej opcji, wykonywane jest z najlepszych materiałów i z wyjątkową starannością. W zależności od opcji zabudowana może być jedna lub dwie łazienki, ewentualnie sofa lub moduł kuchenny.

  • Długość: 12,7 m
  • szerokość: 3,99 m
  • zanurzenie: 0,99 m
  • kategoria projektowa: B
  • silniki: 680 KM/55 km/h lub 880 KM/70 km/h