13-metrowy 43wallytender - "odrobina" luksusu

Wallytender to marka wyrosła na bazie renomy jachtów żaglowych Wally - superjachtów startujących w prestiżowych i luksusowych regatach. Projektanci i producenci doszli do wniosku, że bogaci armatorzy mogą chcieć posiadać łódź dyspozycyjną (do przewożenia ich na pokład czy krótkich wycieczek po okolicy) równie dystyngowaną i zgodną wizerunkowo. Stąd właśnie idea wallytender.

43wallytender to jednostka mogąca zabrać do 12 osób z pełną prędkością 40 węzłów. Centralny kokpit, chroniący sternika, ma przejścia przyburtowe, którymi łatwo dostać się na kanapy na dziobie. Pod pokładem dziobowym zabudowano kabinę z łóżkiem i węzłem sanitarnym oraz oddzielnym prysznicem.

Pokrewieństwo do żaglowych superjachtów przypomina daszek nad kokpitem wykonany z laminowanego materiału żaglowego - jak żagle superjachtów.

Powierzchnia kokpitu może być na postoju znacząco powiększona przez rozłożenie burt i stworzenie sporego tarasu. Przewidziano przedział na butle nurkowe, deski do wake czy urządzenia napędzające w czasie nurkowania.

Kadłub będzie wykonany z włókna węglowego, pokłady pokryte naturalnym teakiem. Jacht może być wyposażony w klimatyzację, stabilizator przechyłów SeaKeeper czy automatycznie wysuwane zejście do wody.

Jacht będzie publicznie pokazany we wrześniu.

  • długość: 13,2 m
  • szerokość: 4,3 m
  • zanurzenie: 1,2 m
  • napęd: 2x Volvo 380 KM lub 2x Volvo 440 KM
  • prędkość maksymalna 36 węzłów (lub 40 węzłów z większymi silnikami)