Sealine C390 - jacht na przybrzeżne wyprawy

Sealine C390 miała swoją promocję w ubiegłym roku na targach w Dusseldorfe - zatem to model z roczną historią, który zdążył się już sprawdzić na rynku, a jeszcze nie zestarzeć ani technicznie, ani wizualnie. Jacht o eleganckiej linii przeznaczony jest do całorocznej (no, raczej w realiach Morza Śródziemnego, u nas jednak może pływać od wiosny do jesieni) żeglugi po wodach śródlądowych i morskich mieszczących się w kategorii B. Trzy kabiny, przestronny salon, dwusilnikowy napęd, duże prędkości - to czyni tą łódź dobrym wyborem dla rodziny chcącej na wodzie przyjemnie spędzić czas.

Sealine C390 - oficjalna prezentacja

Seria Cruiser to jachty z zabudowanym salonem - możemy jednak odsunąć panele w dachu tak, by czuć się jak na otwartym pokładzie, możemy też drzwi od salonu złożyć całkowicie i mieć jedną przestrzeń łączącą salon z kokpitem rufowym. Zatem przyjemnie spędzimy czas na zewnątrz, o ile tylko pogoda nie zmusi nas do zasłonięcia się od niej.

Układ pokładu głównego jest - o ile tak można powiedzieć - klasyczny: na dziobie sofa i materace, na rufie hydrauliczna platforma kąpielowa, salon - w którym jest też stanowisko dla sternika i kuchnia - oraz kokpit rufowy ze stołem. Z pokładu głównego mamy widok dookoła, co zarówno zwiększa bezpieczeństwo żeglowania, jak i daje nam poczucie przestrzeni. 

Jacht standardowo napędzany jest silnikami 2x300 KM i może rozwinąć do 27 węzłów, można dokupić też mocniejszy napęd: 2x380 KM i wtedy rozpędzimy się do 34 węzłów. 

Główne życie towarzyskie toczyć się będzie na pokładzie, gdzie mamy salon z kuchnią i jadalnią, kokpit rufowy ze stołem i kanapą, a także zewnętrzny grill, no i dziobowe materace do opalania się.

Wnętrze może być zamówione w wersji 2- lub 3-kabinowej. W wersji dwukabinowej uzyskujemy dodatkowe pomieszczenie na bagaże czy sprzęt sportowy. Główna kabina - armatorska - mieści się na dziobie, druga na śródokręciu może być zabudowana z dwiema kojami, lub pojedynczym dwuosobowym łóżkiem. Do dyspozycji mamy dwie łazienki z prysznicami.

Warto docenić dobre doświetlenie wnętrza przez okna umiejętnie wkomponowane w burty.

Stocznia daje do wyboru różne opcje kolorystyczne, zarówno sklejek, podłóg czy obić tapicerskich - możemy je wybrać online w konfiguratorze łodzi.

  • długość: 11,99 m
  • szerokość: 3,85 m
  • zanurzenie: 1,19 m
  • napęd: 2x300 lub 2x380 KM Volvo Penta, diesel
  • zbiornik paliwa: 900 l
  • zbiornik wody: 400 l

Zdjęcia: Sealine