MM460 CAT - takiego Sunreefa jeszcze nie było

Sunreef Yachts prezentuje koncepcję superjachtu żaglowego Sunreef MM460 CAT, powstałą we współpracy z jednym z najlepszych projektantów jachtów na świecie: Malcolmem McKeonem. Będąca liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych wielokadłubowców stocznia nawiązuje obecnie współpracę z wybitnym specjalistą od superjachtów.

Jacht wyróżnia przeszklona nadbudowa, na szczycie której znajduje się pokład słoneczny o powierzchni 60 m2. Ta  przestrzeń umożliwia nie tylko umieszczenie 2 sterówek dla lepszej widoczności, ale również tworzy bezpieczne miejsce do odpoczynku podczas żeglugi, z fantastycznymi widokami na morze.

Rufa oferuje strefę do relaksu. W kokpicie rufowym odnajdziemy zarówno zewnętrzny salon jak i jadalnię oraz wygodne sofy osłaniające schody prowadzące na platformy kąpielowe.

Wysokie przeszklone drzwi, które prowadzą do głównego salonu, rozciągają się na prawie całą szerokość nadbudowy. W środku, na gości czeka przestronna strefa wypoczynkowa i jadalnia dla 18 osób.

Na głównym pokładzie umieszczono 2 kabiny: właścicielską i VIP. Obie mają taką samą wielkość, posiadają indywidualne łazienki, kącik wypoczynkowy, miejsce do pracy z biurkiem oraz garderobę. Z kabin rozciąga się widok na taras dziobowy, na którym znajduje się miejsce do opalania i jacuzzi.

Na dolny pokład prowadzą schody po obu stronach salonu.

W prawym kadłubie znajduje się zakwaterowanie dla gości, w tym cztery kabiny z łazienkami. W prawym kadłubie jednostki umieszczono także ponton o długości 6,2m oraz przestrzeń na dodatkowy sprzęt, butle do nurkowania i kompresor, a także miejsce na kombinezony. Drugi ponton jest przechowywany w forpiku, a pod pokładem swoje miejsce znajdą dwa skutery wodne.

W lewym kadłubie zaprojektowano rufowy klub plażowy. Jest wyposażony w bar, przyległą saunę i 2,5-metrową składaną platformę, która zapewnia bezpośredni dostęp do wody.

W lewym kadłubie znajdują się również kwatery załogi. Składają się na nie 3 kabiny z podwójnymi łóżkami piętrowymi, a także kajuta maszynisty i kajuta kapitana wraz z mesą dla załogi, pralnią i główną kuchnią jachtu.

Sunreef MM460 CAT  będzie odbywał transoceaniczne rejsy, przy zachowaniu dużej samowystarczalności.

Kompozytowa konstrukcja Sunreef MM460 CAT jest uzupełniona masztem i bomem z włókna węglowego, a tonaż jachtu nie przekracza 500 GT. Zanurzenie jednostki z wciągniętymi mieczami sięga zaledwie 3 m, a z opuszczonymi mieczami 7 m.

SPECYFIKACJA

  • Długość całkowita 46 m
  • Długość linii wodnej 46 m
  • Szerokość całkowita 16,65 m
  • Szerokość pomiędzy kadłubami 12 m
  • Zanurzenie (z wyciągniętymi mieczami) 3 m
  • Zanurzenie (z opuszczonymi mieczami) 7 m