M300 - termowizja na jachcie

Firma FLIR Systems, Inc. ogłosiła wprowadzenie serii M300, czyli nowej generacji kamer termowizyjnych do zastosowań morskich. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii poprawiają one orientację w otoczeniu, zapewniają bezpieczniejszą nawigację i bezproblemową integrację z systemami już zainstalowanymi na jednostkach. Kamery FLIR serii M300 zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających zawodowych żeglarzach morskich i personelu wodnych służb ratowniczych operujących w najtrudniejszych warunkach.

Seria M300 składa się z pięciu modeli. Są one wyposażone w nowe odporne i mocne obudowy pozwalające na przechył i obrót – cztery modele z rdzeniem termowizyjnym FLIR BosonTM o rozdzielczości 640 lub 320 i kilkoma obiektywami do stałego pola widzenia (FoV) plus jeden model bez termowizji: kolorowa kamera M300C z obrazem w jakości HD do pracy w warunkach słabego oświetlenia z 30× zoomem.

Kamery z serii M300 ułatwiają bezpieczniejszą nawigację dzięki ulepszonej stabilizacji obrazu z wykorzystaniem wbudowanego czujnika AHRS, dając sternikowi stabilny obraz na wzburzonym morzu. Seria M300 jest przygotowana do integracji z najnowszej generacji wskaźnikami nawigacyjnymi, m.in. należącymi do nagradzanych wskaźników z rodziny FLIR Raymarine Axiom®.

Prezes działu sprzedaży w firmie FLIR, Travis Merrill mówi: „W kamerach FLIR M300 zastosowaliśmy zaawansowane technologie wykrywania i obrazowania po to, aby służby ratownicze, operatorzy żeglugi handlowej, a także osoby zajmujące się żeglugą rekreacyjnie mogli nawigować bezpieczniej w warunkach ograniczonej widoczności”. „Są to w pełni profesjonalne kamery morskie, które zapewniają najlepsze parametry i ścisłą integrację ze wskaźnikami nawigacyjnymi Raymarine Axiom, aby umożliwić żeglarzom najlepszą orientację w otoczeniu”.

KAMERY FLIR SERII M300

  • M300C Kamera HD do światła widzialnego z funkcją zoomu, pojedyncza soczewka, sugerowana cena detaliczna 6495,00 EUR
  • M332 Kamera termowizyjna 320, pojedyncza soczewka, 24-stopniowe HFoV, sugerowana cena detaliczna 8495 EUR
  • M364 Kamera termowizyjna 640, pojedyncza soczewka, 24-stopniowe HFoV, sugerowana cena detaliczna 14 195 EUR
  • M364C Kamera 640 CTV, podwójne soczewki, 24-stopniowe HFoV, sugerowana cena detaliczna 20 495 EUR
  • M364C LR Kamera 640 CTV typu long-range, podwójne soczewki, 18-stopniowe HFoV, sugerowana cena detaliczna 29 495 EUR

Zdjęcia: FLIR