Zwycięska załoga, czyli podręcznik teambuildingu

Brendan Hall prowadził zwycięski jacht w Clipper Round the World Race. Był w tych regatach najmłodszym i chyba najmniej doświadczonym skipperem - niedługo wcześniej porzucił pracę w IT. Clipper Race to regaty specyficzne, na pokładach dużych jachtów pracują załogi amatorskie, które trzeba umieć zgrać, wyszkolić - i dopiero potem można sięgać po zwycięstwo.

Brendan na podstawie wspomnień z wyścigu napisał książkę o motywacji, budowaniu zespołu i przywództwie. Opowieści żeglarskie wsparł podstawami teoretycznymi, przedstawił m.in. model "forming, storming, norming, performing", podstawy delegowania zadań, dzielenia się wiedzą. Tego rodzaju umiejętności menedżerowie uczą się na słono płatnych kursach (i nie zawsze skutecznie). Tu mamy przystępnie wytłumaczone i pokazane na przykładach, w ramach opowieści. "Storytelling" to jedna z najlepszych form edukacji.

Książka nie jest przeznaczona tylko dla żeglarzy. A w zasadzie nawet niekoniecznie dla żeglarzy. Przyda się - bardzo - każdemu, kto chce zarządzać grupą ludzi w warunkach spokoju czy dużego stresu. W biznesie, w sporcie, nawet w wojsku. Jeżeli tylko z uwagą przeczyta tą pozycje - zyska naprawdę cenną (również finansowo) wiedzę. Dla wielu może to być najlepiej wydane 45 zł w życiu.

  • "Zwycięska załoga. Jak stworzyć zespół i wygrać" - Brendan Hall
  • Wydawnictwo Nautica
  • 245 stron 205x145 mm
  • oprawa miękka, zdjęcia
Zwycięska załoga - jak stworzyć zespół i wygrać. Brendan Hall
Zwycięska załoga - jak stworzyć zespół i wygrać. Brendan Hall