Olympic Yacht Show w Grecji

Lockdown greckiej gospodarki skończył się w maju, a od 15 czerwca otwarto granicę, a także możliwość żeglowania na czarterowanych jachtach. Rusza też cały przemysł związany  z żeglarstwem.

W roku, gdy imprezy targowe na świecie padają jak muchy, Grecy postanowili zorganizować Olympic Yacht Show. Być może to dobry moment, żeby wyskoczyć krok przed konkurencję? W dniach 1-4 października 2020 w Olympic Marine, w pobliżu Aten, zaprezentowanych będzie 80 jachtów wystawionych przez 50 wystawców. Zapowiedzieli się Azimut, Fjord, Pardo, Princess, Ferretti, Sunseeker, Brabus, Technohull, Onda, Ribco i inni. Uwagę przyciągnie na pewno premiera Fountaine Payout Power 67, a także Saxdor 320. Dominować mają jachty 14-metrowe i większe. Oczywiście wystawcy planują przeprowadzenie pokazów na wodzie i próbnych pływań dla potencjalnych nabywców.

Ciekawa informacja zawarta w pakiecie prasowym mówi, że Grecja zniesie sporą część biurokracji związanych z żeglowaniem, a wszystko będzie można załatwić przez platformy online. Zmiana ta ma wejść w życie w ciągu miesiąca, zatem należy z niecierpliwością czekać na szczegóły.

 

Tags